Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Choszcznie
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Burmistrz Choszczna przypomina o obowiązku złożenia deklaracji na podatek od nieruchomości, podatek rolny i leśny.


BURMISTRZ CHOSZCZNA PRZYPOMINA

Osoby prawne, jednostki organizacyjne oraz spółki niemające osobowości prawnej, jednostki organizacyjne Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa, a także jednostki organizacyjne Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe są obowiązane do złożenia w terminie do dnia 15 stycznia, organowi podatkowemu właściwemu ze względu na miejsce położenia przedmiotów opodatkowania, deklaracji na podatek od nieruchomości, podatek rolny i podatek leśny na dany rok podatkowy. Deklaracje należy składać na formularzach według ustalonego wzoru, a jeżeli obowiązek podatkowy powstał po dniu 15 stycznia- w terminie 14 dni od dnia zaistnienia okoliczności uzasadniających powstanie tego obowiązku.

Osoby fizyczne zobowiązane są do złożenia właściwemu organowi podatkowemu informacji sporządzonej na formularzu według ustalonego wzoru w sprawie: podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku leśnego, w zależności od rodzaju podatku, do którego uiszczania dana osoba fizyczna jest zobowiązana. Osoby fizyczne, które już składały ww. informację, zobowiązane są do jej ponownego złożenia w przypadku zaistnienia zmiany dotyczącej przedmiotu opodatkowania. Organem właściwym w przypadku przedmiotów opodatkowania znajdujących się na terenie gminy Choszczno jest Burmistrz Choszczna. Odpowiednią informację należy złożyć w terminie 14 dni od dnia wystąpienia okoliczności uzasadniających powstanie albo wygaśnięcie obowiązku podatkowego w siedzibie Urzędu Miejskiego w Choszcznie przy ul. Wolności 24. Formularze można pobrać w Wydziale Podatków Urzędu Miejskiego, pokoje 16 i 17 lub w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Choszcznie www.choszczno.pl.

Wysokość stawek podatkowych obowiązujących w 2006 r. zostanie ogłoszona niezwłocznie po uchwaleniu ustalającej je uchwały przez Radę Miejską.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: 09-12-2005 08:46:08
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 09-12-2005
Ostatnia aktualizacja: 09-12-2005 08:46:08