Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Choszcznie
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. rozpoczyna realizację projektu "Paszport do przedsiębiorczości" w ramach Działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 „Paszport do przedsiębiorczości”

 

Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. rozpoczyna realizację projektu „Paszport do przedsiębiorczości” w ramach Działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt skierowany jest do osób zameldowanych/zamieszkałych z zamiarem stałego pobytu na terenie województwa zachodniopomorskiego, planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej. Grupę docelową projektu stanowią osoby, które nie ukończyły 25 roku życia, kobiety (w tym zwłaszcza powracające i wchodzące na rynek pracy) oraz osoby zamieszkujące w gminach wiejskich, miejsko-wiejskich oraz mieszkańcy miast do 25 tys. mieszkańców. W dwóch kolejnych edycjach projektu przewidziano łączny udział 120 osób.

Planowanym terminem rozpoczęcia rekrutacji do projektu jest połowa lutego br. Formularze zgłoszeniowe wraz załącznikami dostępne będą na stronie internetowej www.zarr.com.pl, w trakcie spotkań informacyjnych, które odbędą się w Szczecinie, Koszalinie, Wałczu i Świnoujściu oraz

w biurach projektu:

 

Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

ul. Stoisława 2, 70-223 Szczecin

pokój 207 (II piętro)

 

Zrzeszenie Kupców i Przedsiębiorców w Koszalinie

ul. Piłsudskiego 6, 75-511 Koszalin

 

Projekt składa się z 2 edycji: (wiosennej i jesiennej). W ramach każdej edycji odbędzie się  szkolenie wyjazdowe na terenie województwa zachodniopomorskiego („5 dni do przedsiębiorczości”), obejmujące 42 godziny lekcyjne zajęć. Szkolenie będzie prowadzone w grupach 15 osobowych. Program zajęć obejmie m.in. administracyjno-prawne zasady zakładania działalności gospodarczej, zagadnienia podatkowe i księgowe, przygotowanie do opracowywania biznesplanu, podstawy marketingu, prawa pracy oraz zarządzania. Wszyscy uczestnicy szkoleń będą mogli w trakcie przygotowywania biznesplanu skorzystać z doradztwa grupowego i indywidualnego.

W ramach projektu zakłada się przyznanie tzw. „Paszportów do przedsiębiorczości”, które będą potwierdzeniem pozytywnej oceny planowanych przez uczestników przedsięwzięć oraz potencjału kandydata dokonaną przez ekspertów z różnych dziedzin. Mogą być one pomocą w pozyskiwaniu finansowania za źródeł komercyjnych i niekomercyjnych, ponieważ będą one potwierdzać wiarygodność ich właścicieli.

Podstawą udzielenia wsparcia finansowego w ramach projektu będą wnioski wraz z załączonymi biznesplanami. Oceny formalnej wniosków dokona zespół zarządzający projektem, oceny merytorycznej - powołana w tym celu Komisja Oceny Wniosków. Planuje się udzielenie pomocy finansowej dla 36 osób, w tym wsparcia na rozwój działalności gospodarczej w wysokości do 40 tys. złotych oraz finansowego wsparcia pomostowego w wysokości 1100 złotych miesięcznie przez okres pierwszych 6 miesięcy od rozpoczęcia działalności gospodarczej (dla 6 uczestników projektu przewiduje się przedłużenie na okres kolejnych 6 miesięcy).

 

Wszelkie informacje na temat projektu uzyskają Państwo pod numerem telefonu (091)4329334, bądź w biurach projektu.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Sylwia Ostrowska - Dudczyk 03-02-2009 12:06:27
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Sylwia Ostrowska - Dudczyk 28-01-2009
Ostatnia aktualizacja: Sylwia Ostrowska - Dudczyk 19-03-2009 13:33:18