Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Choszcznie
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

W Y K A Z nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w drodze przetargu

 

W Y K A Z

 

nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w drodze przetargu

 

 

                      Burmistrz Choszczna podaje do publicznej wiadomości na okres 21 dni wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w drodze przetargu ustnego nieograniczonego.

 

 

Przedmiotem przetargu jest sprzedaż lokalu użytkowego nr 1w budynku nr 4 przy ul. Wyzwolenia w Choszcznie,  składającego się z jednego pomieszczenia o pow. użytkowej wynoszącej 10,96 m2, wraz z udziałem w wysokości 390/10000 części w częściach wspólnych budynku i działce nr 660 o pow. 658 m2, na której zlokalizowany jest budynek.

 

Dla nieruchomości, oznaczonej nr działki 660 oraz budynku na zlokalizowanego na działce  urządzona została księga wieczysta kw nr 20847.

 

W studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Choszczno,  dla przedmiotowej nieruchomości określony został kierunek MW-tereny budownictwa wielorodzinnego.

 

Łączna cena sprzedaży nieruchomości wynosi – 16.240,00 zł (słownie: szesnaście tysięcy dwieście czterdzieści złotych) w tym :

- cena lokalu użytkowego i udziału w częściach wspólnych budynku – 14.485,00 zł (słownie : czternaście tysięcy czterysta osiemdziesiąt pięć złotych);

- cena udziału w działce budowlanej – 1.755,00 zł (słownie: jeden tysiąc siedemset pięćdziesiąt pięć złotych).

Wadium wynosi 20% ceny wywoławczej.

Ustalona w drodze przetargu cena sprzedaży nieruchomości  winna być wpłacona nie później niż do dnia podpisania umowy notarialnej  bez możliwości rozłożenia na raty.

 

W ewidencji gruntów nieruchomość zapisana jest pod symbolem B - tereny mieszkaniowe.

 

Osoby, którym przysługuje pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości wykazanych na wykazie, winny złożyć wnioski w terminie do dnia  11  stycznia 2009 r.

Pierwszeństwo przysługuje osobie, która spełnia jeden z następujących warunków:

1) przysługuje jej roszczenie o nabyciu nieruchomości z mocy ustawy z dnia 21 sierpnia  1997 r.  o gospodarce nieruchomościami lub odrębnych ustaw,

2) będącej uprzednio właścicielem zbywanej nieruchomości pozbawionym prawa własności tej nieruchomości przed dniem 5 grudnia 1990 r. lub jego spadkobiercą.

 

 

                                     


 

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Sylwia Ostrowska - Dudczyk 02-12-2008 10:13:50
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Halina Zielińska 28-11-2008
Ostatnia aktualizacja: Sylwia Ostrowska - Dudczyk 05-12-2008 10:45:58