Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Urzędu Miejskiego w Choszcznie

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

BOI

Tagi

INFORMACJA

Od  01.01.2012r. gminne ewidencje działalności gospodarczej przestały istnieć a w zamian powstała Centralna Ewidencja

i Informacja o Działalności Gospodarczej ( w skrócie CEIDG), którą prowadzi w systemie teleinformatycznym Minister Gospodarki.

Do zadań CEIDG należy m. in. :

-ewidencjonowanie przedsiębiorców będących osobami fizycznymi

-udostępnianie informacji o przedsiębiorcach

Dane i informacje udostępnione przez CEIDG są jawne, każdy ma prawo dostępu do danych i informacji udostępnionych przez CEIDG.

Zaświadczenia o wpisie w CEIDG mają formę dokumentu elektronicznego albo wydruku ze strony internetowej CEIDG.

Dane przedsiębiorców są udostępniane na stronie internetowej CEIDG ( ceidg.gov.pl) poprzez wyszukiwarkę przedsiębiorców.

 

  

 \"\" 

UWAGA PRZEDSIĘBIORCY!!!  

Przypominamy, że wszelkie czynności związane z wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – prowadzonej przez Ministra Gospodarki są BEZPŁATNE. Chcemy przestrzec przed firmami komercyjnymi przesyłającymi osobom, które założyły działalność gospodarczą, oferty dokonania wpisu w prowadzonych przez siebie rejestrach (katalogach firm).Wpis do tych rejestrów nie upoważnia do wykonywania działalności gospodarczej na terytorium Polski i nie jest wymagany przez przepisy prawa. Rozsyłane pisma, sugerujące konieczność uiszczenia opłaty za wpis do "rejestru przedsiębiorców", są w istocie ofertami handlowymi, o czym świadczą informacje zamieszczone drobnym drukiem. Uiszczona w odpowiedzi na takie pismo opłata za wpis stanowi przychód firmy, która wysyłając pismo wprowadza adresatów w błąd, sugerując publicznoprawny i obligatoryjny charakter tej opłaty. Ewidencje tworzone przez tego typu firmy stanowią próbę powielenia ogólnodostępnych bezpłatnych informacji o przedsiębiorcach, zawartych w publicznych rejestrach CEIDG czy też REGON (http://www.stat.gov.pl/regon/), w których rejestracja jest całkowicie bezpłatna, o czym przypomina również zamieszczony na stronie https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg.cms.engine/ komunikat Ministra Gospodarki.
Do wszystkich przypadków oferowania wpisu do rejestru przedsiębiorców za opłatą należy podchodzić ze szczególną ostrożnością.

\"\"

Zespół CEIDG
Ministerstwo Gospodarki


Załączniki do pobrania

Plik Nazwa Data dodania Pobrań
KOMUNIKAT CEIDG.pdf (PDF, 127.23Kb) 2012-08-30 09:38:41 544
Plik Nazwa Data dodania Pobrań

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Sylwia Ostrowska - Dudczyk

Data wytworzenia:
08 mar 2012

Osoba dodająca informacje

Sylwia Ostrowska - Dudczyk

Data publikacji:
22 mar 2012, godz. 09:16

Osoba aktualizująca informacje

Sylwia Ostrowska - Dudczyk

Data aktualizacji:
30 sie 2012, godz. 15:00